Využite zľavu 5% na prvý nákup

Druhy rastlín

Fitónia pochádza z dažďových pralesov Južnej Ameriky. Je nízkeho vzrastu, rozrastá sa po dne terária. Fitónia je krásna a nenáročná rastlina s jemnými listami v rôznych tvaroch a odtieňoch zelenej farby. Biela, ružová alebo červená žilnatina, pripomínajúca pavučinu, vytvára nápaditú kresbu na zelenom povrchu listov. Je ideálna do rastlinných terárií, kde prispieva k pestrosti a farebnej živosti prostredia. Svojou nenáročnosťou a schopnosťou rásť aj v tienistých miestach je fitónia obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásne a odolné rastliny.

Peperómia je šarmantná a nenáročná rastlina so srdcovitými listami a rôznymi textúrami. Je známa svojími pestrofarebnými listami a schopnosťou prispôsobiť sa rôznym podmienkam. Táto rastlina je ideálna pre interiérové rastlinné teráriá ako BiomeBliss, kde pridáva do prostredia štýlový a moderný prvok.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Pilea spruceana je krásna rastlina s malými, jemnými listami, ktoré majú výrazné žily. Tento druh sa vyznačuje svojou eleganciou a jemnosťou. Jej vzpriamený rast pridáva do rastlinných terárií ďalšiu dimenziu. Pri správnom zostrihu vytvára krásne rastlinné kreácie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Selaginella je fascinujúci rod rastlín, ktoré dodávajú teráriu autentický a exotický vzhľad. Používame druhy s jemnými výhonkami, ktoré sa rozvíjajú do vzdušných, pevne spletených zelených kobercov. Často pripomínajú bujné pralesy. Selaginella je známa svojou schopnosťou rásť vo vlhkom prostredí. Prispieva k tvorbe živého a dynamického ekosystému. Svojím jemným a elegantným vzhľadom je ideálnym doplnkom pre každé terárium.                                                                                                                                                                                       

Ficus pumila známy aj ako plazivý fikus, je rastlina s drobnými, lesklými listami a výrazným plazivým rastom. Táto rastlina je vynikajúcou voľbou na vytváranie živých lián. Je v klasickej zelenej alebo variegátnej forme.                                                                                                                                                                      

Dypsis lutescens alebo inak "Areka zlatoplodá" je pôvodom z Madagaskaru. Má krásne klenuté listy na štíhlych stonkách a je nenáročná na starostlivosť. Do stredne veľkých a veľkých rastlinných terárií prináša atmosféru luxusu a exotiky.                                

Asparagus setaceus je elegantná rastlina so širokými, jemnými vetvičkami, ktoré sa nádherne vlnia a vytvárajú fascinujúce kaskády. Je cenný pre svoje ľahké pestovanie a schopnosť prispievať k jemnej atmosfére a estetike stredne veľkého a veľkého rastlinného terária.

Syngonium je vynikajúcou voľbou do stredne veľkých a veľkých rastlinné teráriá vďaka svojej nenáročnosti na starostlivosť a atraktívnemu vzhľadu. Táto rastlina pridáva vašim teráriám jedinečný vizuálny zážitok svojimi rôznorodými farbami a vzormi listov.                                                     

Begónie sú elegantné a pôvabné rastliny s rôznymi druhmi a hybridmi. Ich malé druhy nás lákajú kvôli svojej atraktívnej, farebne bohatej listovej výzdobe a nenáročnej starostlivosti. Malé begónie často ponúkajú rozmanité farebné kombinácie a textúry listov, čo ich robí skvelým doplnkom do terárií. Ich kompaktný rast a schopnosť prosperovať v miernych až stredných svetelných podmienkach ich robia obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú elegantný a ľahko udržiavateľný rastlinný doplnok.

Cryptanthus sú zaujímavé rastliny patriace medzi bromélie. Vytvárajú ružice s malých krátkych listov, ktoré môžu byť farebne pestré s rôznymi odtieňmi zelenej, žltej, červenej alebo fialovej. Cryptanthus je populárny pre svoje atraktívne a neobvyklé listy, ktoré sú niekedy ozdobené zaujímavými pruhmi, škvrnami alebo štruktúrami. V teráriách sú Cryptanthus často pestované pre svoju nenáročnosť a schopnosť rásť v podmienkach s nízkou intenzitou svetla. V teráriách pridáva exotický vzhľad.                                          

Ludisia discolor  známa tiež ako Jewel Orchid, je výnimočná rastlina, ktorá si získala popularitu vďaka svojim nádherným listom a nenáročnej starostlivosti. Táto pôvabná orchidea je ideálnym doplnkom pre stredne veľké alebo veľké terárium. Má lesklé, tmavozelené listy s výraznými bielymi alebo červenými žilkami. Hoci sú jej kvety menšie a menej nápadné než listy, pridávajú jemný a    elegantný nádych.